• Zajęcia informatyczne.

• Wrzesień 2022 upłynął pod hasłem "LEGO".
      Uczniowie klasy 5 na zajęciach informatycznych wykorzystali LEGO® Education SPIKE™ Essential, zakupiony w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Jest on ciekawym narzędziem do nauki przedmiotów STEAM oraz edukacji językowej, społecznej i emocjonalnej. Zestaw jest częścią systemu nauczania LEGO, bazuje na zabawie oraz opowiadaniu historii. Dzieci za pomocą klocków LEGO uczą się programowania bazując na intuicyjnym języku kodowania metodą "przeciągnij i upuść"opartego na Scratchu. Przy okazji świetnie się przy tym bawią :)

Październik 2022- miesiąc długopisów 3D.
      Podczas zajęć uczniowie pierwszy raz tworzyli proste konstrukcje długopisami 3D. Zajęcia podobały się każdemu uczniowi, chętnie będą z nich jeszcze korzystać i szkolić się w tym temacie :) A wszystko to dzięki projekcie Laboratoria Przyszłości.

Listopad 2022.
      Tym razem w zajęciach z wykorzystaniem klocków LEGO wzięli udział uczniowie z klas czwartych. Każdemu zajęcia bardzo się podobały, co widać na zdjęciach :)

Grudzień 2022.
      Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia upłynął nam z zestawami LEGO- tworzyliśmy konstrukcje z pomocą aplikacji LEGO Egucation Spike.

Styczeń 2023.
      W dalszym ciągu doskonaliliśmy swoje umiejętności w tworzeniu miasteczka z klocków LEGO. Zabawa podoba się każdemu- i małemu i dużemu :) Tym razem klasy szóste.

Luty 2023.
      W tym miesiącu uczniowie próbowali swoich sił w projektowaniu prostych modeli długopisami 3D oraz konstruowali miasteczko ulubionymi klockami LEGO.

Marzec 2023- projekty długopisami 3D w klasie 8b.

Tym razem uczniowie klasy 8 mogli wykazać się i popróbować swoich sił w tworzeniu konstrukcji długopisami 3D. Efekty widoczne na zdjęciach :)