Barwy jesieni - prace plastyczne w świetlicy
- 7
Misja dzieci - Szczecin bez śmieci
- 4
W dniu 23 września br. nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, w ramach projektu Misja dzieci - Szczecin bez śmieci. Na początku grupa spotkała się z Animatorem, który za pomocą zabawy i teatrzyku kamishibai przybliżył wiedzę na temat segregacji odpadów oraz jak zadbać o naszą rzekę Odrę.
Następnie wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki ochronne, worki oraz rękawiczki i razem ruszyliśmy w teren, w pobliżu szkoły, aby wykonać nasze zadanie. A tam była masa różnych śmieci np. butelki, puszki...
Na zakończenie zajęć w terenie każdy uczestnik dostał notatnik.
Dary dla powodzian
W sobotę ( 21.09. ) zostały dostarczone zebrane w naszej szkole dary dla powodzian. Pomoc dotarła tam, gdzie była bardzo potrzebna.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Razem możemy więcej, a dobro niech wraca!
Emilia Cichocka
Apel wyborczy klas 4 - 8
- 9
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.
TERMIN AKCJI: do 27 września 2024 roku.
MIEJSCE AKCJI: teren przed szkołą po prawej stronie, przy śmietnikach.
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą sprzęt dla wybranej szkoły.
Więcej informacji w załączniku poniżej:
Komunikat
Program bezpłatnych szczepień przeciw HPV
Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży o szczepienie, które chroni przed chorobami wywołanymi przez HPV.
HPV (Human Papilloma Virus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka. HPV odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe.
Przed zakażeniem HPV może uchronić szczepionka.
W Polsce od 1 września 2024 r. szczepienia w ramach powszechnego programu szczepień przeciw HPV dostępne są bezpłatnie dla osób po ukończeniu 9. roku życia do ukończenia 14. roku życia. Szczepienia przeciw HPV w ramach programu podawane są w dwóch dawkach. Odstęp między tymi dawkami w programie wynosi od 6 do 12 miesięcy.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat szczepień przeciw HPV:
List_Ministra_Edukacji_i_Ministra_Zdrowia_do_rodzicow-1.pdf
Przewodnik_po_szczepieniach_przeciw_HPV_dla_rodzicow_nastolatkow.pdf
Wzor_deklaracja_przedstawiciela_ustawowego_dziecka_dotyczaca_szczepienia_przeciw_HPV_w_szkole.pdf
Wzor_oswiadczenie_i_zgoda_przedstawiciela_ustawowego_dziecka_dotyczaca_szczepienia_przeciw_HPV_w.pdf
Zebrania z rodzicami
Spotkanie z rodzicami 12 września 2024
Pamiętamy o żołnierzach broniących Westerplatte w 1939 roku
- 1
W ramach Ogólnopolskiej akcji Pamiętamy o żołnierzach broniących Westerplatte - 1 września 2024 przedstawiciele naszej szkoły w obecności pracowników IPN-u i Urzędu Miasta Szczecin złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Jana Zielińskiego - Westerplatczyka, którego mogiła znajduje się na Cmentarzu Golęcińskim, kwatera 16, rząd 5, nr grobu 16.
Jan Zieliński (1915-1967) - urodzony w Bielinach, syn Józefa. Strzelec. Kawaler Orderu Wojennego Virtuti Militari. Czynną służbę wojskową odbywał w 85 Pułku Piechoty w Nowej Wilejce. 30 lipca 1939 r. przybył na Westerplatte, w czasie obrony walczył w obsadzie działka ppanc. Po wojnie zamieszkał w Szczecinie.
Udział w uroczystości to wyraz głębokiego szacunku i pamięci dla bohaterów, którzy stanęli w obronie polskiego wybrzeża w 1939 roku, uhonorowanie ich poświęcenia, odwagi i patriotyzmu. To także oddanie hołdu nie tylko obrońcom, ale również wszystkim tym, którzy stracili życie w wyniku II wojny światowej.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
W ramach uczestnictwa w Programie nasza szkoła ma zawartą umowę z dostawcą/dostawcami dostarczającymi owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 2 razy w tygodniu, przez 7-12 tygodni, łącznie:
25 porcji świeżych owoców i warzyw oraz soki owocowe,
20 porcji mleka i produktów mlecznych.
Do dzieci w ww. semestrze w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, jogurty i kefiry naturalne.
Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.
Wszelkie informacje dotyczące Programu są dostępne na stronie internetowej dedykowanej Programowi: https://www.programdlaszkol.org/.
Jednocześnie wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu w szkole prosimy zgłaszać w pierwszej kolejności do właściwego Oddziału Terenowego KOWR https://www.programdlaszkol.org/kontakt/punkty-terenowe lub na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl.
Archiwum Aktualności