Już po raz kolejny w naszej szkole zrobiło się anielsko za sprawą uczestników naszego konkursu. W tym roku gościliśmy ponad 50 aniołów nadesłanych z 11 placówek naszego regionu. W przedświątecznym tygodniu wszystkie anioły trafiły do nowych domów. Pozyskane fundusze zaraz po nowym roku przekażemy na cele misyjne. Zapraszamy do fotorelacji. Serdecznie dziękujemy, nagrodzonym gratulujemy. Opiekunów laureatów poinformujemy mailowo o możliwym sposobie odbioru nagród i dyplomów. Wyniki konkursu w załączniku: Konkurs_Pod_skrzydlami_Dobrego_Aniola.23_wynikidocx.docx Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Organizatorzy.
Konkurs "Pod skrzydłami Dobrego Anioła" - wyniki
- 12
Wyniki Szkolnego konkursu czytelniczego znajomości treści lektury „Opowieść wigilijna”
18 grudnia 2023r. w naszej szkole odbył się konkurs znajomości lektury „Opowieść wigilijna”. Udział wzięli uczniowie klas 4-8.
Najwyższy wynik i tytuł Laureata zdobyła Zuzanna Lerczak z klasy 5 a
Wyróżnienia uzyskali: Mateusz Błażejewski z klasy 8 a i Zuzanna Malinowska z klasy 4 a.
Gratulujemy!
Nagrody ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 14 w Szczecinie. Dziękujemy!
Organizatorki konkursu:
Joanna Szwacińska, Paulina Salamon, Grażyna Grobelska
ISKIERKA RADOŚCI INAUGURACJA AKCJI 2.12.2023 r.- GALERIA KASKADA
W inauguracyjnym koncercie, tegorocznej 23 edycji Iskierki Radości, Szkołę Podstawową nr 14 w Szczecinie, reprezentowała Laura Frankowska, uczennica klasy 8b, prezentując wyjątkowe wykonanie utworu Wicked Game.
Jesteśmy dumni!!!
Grudzień w klasie 8b
Mikołajki w aktywnym wydaniu- łyżwy. Wyjście na Szczecińską Gubałówkę. Było miło i aktywnie :)
Spotkanie Wigilijne - wspólnie spędzony czas, słodkości, ciepła herbata z sokiem malinowym i dużo radości... :)
Wigilia klasowa w klasie 1a
Życzenia świąteczne
Pomoc psychologiczno pedagogiczna w SP14
- 2
Specyficzne trudności w nauce pojawiają się u dzieci coraz częściej, praktycznie na każdym poziomie edukacyjnym. Zauważyć je można już u dzieci w wieku przedszkolnym.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana jest tylko za zgodą rodzica, który wyraża ją na piśmie szkoła ma obowiązek zorganizować zajęcia dla ucznia, lecz rodzic ma prawo nie wyrazić zgody na uczestnictwo dziecka w proponowanych formach zajęć. Brak zgody musi być przedstawiony pisemnie bez udzielania uzasadnienia odmowy.
Prawidłowo przebiegająca współpraca rodziców z nauczycielami to ciągłe, wzajemne uzupełnianie się. Ujednolicenie wymagań stawianych dzieciom przyczyni się do sukcesu edukacyjnego dziecka.
Forma zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej jaka odbywa się
w szkole zależna jest od wskazań jakie ma uczeń.Terapia może być uzupełniana ćwiczeniami ogólnie usprawniającymi rozwój psychomotoryczny dziecka. Stosuje się w tym celu między innymi metody wykorzystujące terapeutyczne znaczenie ruchu oraz dostosowane do specyfiki ich trudności metody nauki czytania i pisania.
W szkole podstawowej terapią pedagogiczną objęte są dzieci posiadające przede wszystkim opinię o specyficznych trudnościach w nauce czytania i pisania uwarunkowane fragmentarycznymi zaburzeniami funkcji percepcyjno – motorycznych.
Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych bardzo często wykorzystywane są gry dydaktyczne, które w przyjemny i atrakcyjny sposób ułatwiają dziecku naukę. Możemy korzystać z wielu gier dostępnych na rynku. Podczas obserwacji zajęć prowadzonych przez pedagoga wykorzystywane były różnorodne gry dydaktyczne, które zaprezentuję poniżej.
Szczególnie warte polecenia są gry Remik słowny. Gra ma walor edukacyjny i ćwiczy logiczne myślenie. Wymaga ona od dzieci myślenia i skojarzeń. Pomaga w nauce czytania, układania wyrazów z podanych liter. Wzbogaca również słownictwo dzieci.
DYŻUR WAKACYJNY 2024r. dla oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Danuty Szyksznian w Szczecinie
Od 19.12.2023r. do 12.01.2024r. – składanie przez rodziców KART ZGŁOSZEŃ wraz z załącznikiem.
Świąteczne warsztaty w klasie 2a
- 3
W klasie 2a odbyły się świąteczne warsztaty z udziałem rodziców. Przy świątecznej muzyce wspólnymi siłami wykonaliśmy wianki, które potem ozdobiliśmy. Przed rozpoczęciem pracy była rozgrzewka w postaci „grania ciałem”, w przerwie zaspiewalismy piosenki a na koniec zagraliśmy na bum bum rurkach!
Udział rodziców w warsztatach był fantastyczną formą spędzenia razem czasu, zintegrowania się i miło spędzonego czasu :)
Klasa 2a życzy wszystkim Wesołych i spokojnych świąt!
Świąteczne warsztaty w grupie 0
- 12
Dnia 19 grudnia grupa 0 brała udział w warsztatach pt. Świąteczny stroik prowadzony przez mamę Lilianki.
Pieczenie pierników
- 11
18 grudnia uczniowie klasy 1a wybrali się na warsztaty świąteczne "U Piekarzy". Na początku pracy uczniowie dowiedzieli się jakie składniki są potrzebne do wykonania pierników. Następnie na rozwałkowanym cieście wycinali wybrane przez siebie kształty z foremek. Każdy uczeń mógł zrobić 5 pierników. Gdy były już upieczone dekorowały pierniki według własnych pomysłów. Pierniczki wyszły smakowicie, a kulinarna zabawa wprowadziła dzieci w magiczną świąteczną atmosferę.
Wesołych Świąt życzy klasa 1a z wychowawcą!
Wyniki XVII Ogólnopolskiego Festiwalu UNICEF organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 11 w Szczecinie.
W czwartek (14.12.2023r.) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVII Ogólnopolskim Festiwalu UNICEF organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Szczecinie. Projekt składał się z trzech kategorii konkursów: plastyczny, literacki, wiedzowy.
We wszystkich konkursach uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukcesy!
W konkursie plastycznym wyróżnienie zdobył Szymon Kurdziel z klasy V b.
W konkursie literackim I miejsce zdobyła Magdalena Żadło z klasy VIII b, zaś wyróżnienie otrzymała Oliwia Brewka z klasy V a.
W konkursie wiedzowym nasze drużyny zajęły I miejsce - drużynę tworzyli: Bartosz Osowski i Oskar Roszak z klasy 7 a i II miejsce ex aequo zajęły drużyna w składzie: Zuzanna Lerczak i Emma Klicka z klasy V a oraz Wiktoria Holona i Izabela Gryczan także z klasy V a!
Gratulujemy!
Jasełka w wykonaniu klas 6b i 1a
- 18
Słodki Poniedziałek
Szanowni Rodzice,
Bardzo serdecznie dziękujemy każdemu z Was za wsparcie i zaangażowanie w akcję Słodki Poniedziałek.
Wypieki były bardzo smaczne i fantazyjne. Dzieci z wielką radością smakowały wszystkiego.
Dzięki Wam zebraliśmy kwotę 1230 zł, dzieki której zorganizujemy atrakcje podczas zabaw karnawałowych, ale szczegółów jeszcze nie zdradzamy.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Bez Was Rodziców żadna inicjatywa nie udałaby się. Dziękujemy, że nas wspomagacie
Rada Rodziców
Małe formy teatralne.
- 2
Małe formy teatralne to propozycja zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas 1 b, 2 a, 2 b, 3 a.
W ramach naszej wspólnej przygody z pacynkami, udało nam się przygotować przedstawienia o bardzo ważnej tematyce pt.: "Mycie rąk to ważna sprawa", "Życzliwość". Aktorzy zaprezentowali się przed publicznością w klasach: 1a, 1 b, 2a, 2 b, 3a oraz w grupach przedszkolnych: Tygryski i 0 a. Podczas występów cieszymy się wspólną zabawą i uczymy się od siebie nawzajem w ramach lekcji odwróconych. Lekcji, których prowadzącymi są dzieci ze swoimi wyjątkowymi pomysłami. Do zobaczenia na kolejnych przedstawieniach :)
Anna Wróblewska- pedagog specjalny
Mikołajkowy poczęstunek w klasie 2a.
Oczekując na przyjście Mikołaja zorganizowaliśmy słodki poczęstunek, zagraliśmy na bum bum rurkach i zaspiewaliśmy świąteczno-zimowe piosenki. Dzień był bardzo przyjemny i radosny … bo nie zabrakło prezentów, chyba byliśmy w tyk roku grzeczni ;)
Angelika Cimoch
Mikołajkowa noc w szkole
- 3
Czy to możliwe, żeby uczniowie chcieli spędzić swój wolny czas w szkole? Wydaje się, że to absurd! Tymczasem dla dzieci z 1 b noc w szkole była jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji. Od początku roku dopytywali o termin tego wydarzenia i wreszcie dotarła do nich wiadomość, że z 1 na 2 grudnia będą mogli nocować w swoim „drugim domu”. Noc w szkole stała się już tradycją naszej placówki i w tym roku odbyła się II edycja tej imprezy. Tym razem tematem przewodnim były Mikołajki i święta. Tuż przed godziną 19.00 korytarze podstawówki wypełniły się radosnym gwarem i gdyby nie fakt, że uczniowskie tornistry zastąpione zostały plecakami i materacami, a za oknami panoszyła się noc, można byłoby pomyśleć, że to zwykły, powszedni, szkolny dzień. Szybko i sprawnie hol zamienił się w przytulną sypialnię. O godzinie 19.00 wszyscy zebrali się w sali nr 3, która na tę okazję stała się salą gier i zabaw. Po kolacji pysznej. Dzieci zaproszone zostały na projekcję filmu „Kroniki świąteczne”. W bardzo miłym, spokojnym klimacie cała gromada nocujących w szkole dzieci zatopiła się w swoich polowych łożach, by odpocząć po trudach tego wyjątkowego dnia. Byli i tacy, którzy bardzo nie chcieli, by impreza się skończyła . Wczesnym rankiem na dzieci czekały prezenty pod choinką. Ostra mobilizacja wszystkich uczestników „Mikołajkowej nocy w szkole” pozwoliła sprawnie doprowadzić placówkę do czystości. O godzinie 8.00 rano, z ogromnym bagażem wrażeń, po intensywnie przeżytej nocy, wszyscy udali się do domów.
Beata Wawrynowicz
Mikołajki w SP14
Dziś naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj, który dla każdej klasy miał worek pełen słodyczy. Nikt dziś rózgi nie otrzymał, bo w tej szkole są same grzeczne dzieci :)
Rada Rodziców
Pierwsza klasa z wizytą w przedszkolu.
5 grudnia uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą – odwiedzili przedszkole Magnolia, gdzie przedstawili przedstawienie pt. KOT W BUTACH.
Pani dyrektor przedszkola Urszula Pająk przywitała naszych byłych podopiecznych szerokim uśmiechem i dobrym słowem.
Przedszkolaki z uwagą i zaciekawieniem oglądały aktorskie poczynania. Za piękny występ podziękowały gromkimi brawami oraz przekazały pyszne słodycze.
Zadowoleni uczniowie klasy pierwszej pożegnali się z przedszkolakami i wrócili do szkoły.
Beata Wawrynowicz
Motomikołaje
Serdecznie podziękowania dla całej społeczności szkolnej: dzieciom, rodzicom, nauczycielom za pomoc i wsparcie przy organizacji akcji Motomikołaje 2023.
Wszystkie zebrane rzeczy zostały już przekazane do organizatora akcji.
Dzięki Waszemu dobremu serduszku w tym roku, już po raz kolejny na twarzach mnóstwa dzieci zagości uśmiech.
Dziękujemy Wam bardzo serdecznie!
Pamiętajcie – dobro wraca.
Beata Wawrynowicz
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
W ramach uczestnictwa w Programie nasza szkoła ma zawartą umowę z dostawcą/dostawcami dostarczającymi owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 2 razy w tygodniu, przez 7-12 tygodni, łącznie:
25 porcji świeżych owoców i warzyw oraz soki owocowe,
20 porcji mleka i produktów mlecznych.
Do dzieci w ww. semestrze w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, jogurty i kefiry naturalne.
Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.
Wszelkie informacje dotyczące Programu są dostępne na stronie internetowej dedykowanej Programowi: https://www.programdlaszkol.org/.
Jednocześnie wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu w szkole prosimy zgłaszać w pierwszej kolejności do właściwego Oddziału Terenowego KOWR https://www.programdlaszkol.org/kontakt/punkty-terenowe lub na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl.
Archiwum Aktualności