Uroczysty apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- 15
XVI Zachodniopomorski Konkurs „SUDOKU – cyfry muszą pozostać samotne”
- 2
29 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły Miłosz Błochowiak z kl. 4a i Marek Czerniawski z kl. 7b wzięli udział w XVI Zachodniopomorskim Konkursie „SUDOKU – cyfry muszą pozostać samotne” organizowanym przez Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie.
Krzyżówki SUDOKU uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozwiązywali w czterech kategoriach wiekowych.
W naszej drużynie największą cierpliwością, a przede wszystkim logicznym myśleniem wykazał się
Miłosz Błochowiak, który zajął III miejsce w kategorii klas 3 - 4.
Serdecznie gratulujemy!
Pokaz mody ekologicznej
- 11
Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole 25 kwietnia modelki prezentowały niesamowite stroje ekologiczne. Niezwyczajność pokazu wyrażała się w tym, iż stroje dzieci nie były uszyte – tak jak zwykle to bywa z różnorodnych tkanin, lecz zostały zrobione z niepotrzebnych produktów, które nadawały się do wyrzucenia. Ubiory były wspaniałe, zaś dodatki takie jak: nakrycia głowy, biżuteria oraz torebki zachwyciły oglądających. Modelki prezentowały swoje stroje jak najprawdziwsze gwiazdy, przechadzając po wybiegu i pozując do zdjęć. Wszystkie dzieci za tak wspaniały pokaz zostały nagrodzone dyplomem i słodkim upominkiem, natomiast modelki I,II,III miejsca i wyróżnione osoby otrzymały specjalne dyplomy i nagrody rzeczowe.
I miejsce Hanna Graca kl.1b
II miejsce Mirella Bednarek kl.1a
III miejsce Kornelia Ilnicka kl.1b
Wyróżnienia: Maria Rudzik kl.1a, Amelia Jekiel kl.2a.
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie oraz gratulujemy pomysłowości i oryginalności w wykonaniu strojów pokazowych.
Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie prezentów.
EKOAKCJA - SADZENIE DRZEW
16 marca 2025 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sadzeniu drzewek w pobliżu Trzebieży. Dzieci uważnie obserwowały i słuchały wskazówek leśniczych, w jaki sposób sadzi się drzewa. Wspólnie udało nam się posadzić sadzonki dębu. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę i zadbanie o środowisko, w którym żyjemy.
Wsparcie UE: Zadanie realizowane jest w ramach projektu Pomorze Zachodnie
Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Targi Rzemiosła i Techniki
- 6
W dniu 15 kwietnia uczniowie klasy 8a wzięli udział w Targach Rzemiosła i Techniki w Szczecinie. Była to doskonała inicjatywa, której celem jest wspieranie edukacji zawodowej i technicznej, a także pomoc ósmoklasistom w wyborze odpowiedniej szkoły średniej. W trakcie spotkania można było się zapoznać z rzemiosłem i nowoczesnymi technologiami jakie oferują szkoły ponadpodstawowe.
Życzenia świąteczne
Apel wielkanocny
- 16
16 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy 3b oraz uczennice z klasy 7b i 8a przedstawili piękny program artystyczny. Był on wypełniony pięknymi piosenkami, wierszami i świątecznymi symbolami.
Rekrutacja do klasy I w roku szkolnym 2025/2026
Szanowni Rodzice!
Uprzejmie informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych do klas I szkół podstawowych zostaną ogłoszone w dniu 11.04.2025 r. do godz. 15.00. W związku z powyższym w dniach 14.04.2025 r. - 15.04.2025 r. do godz. 15.00 należy pisemnie lub elektronicznie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danej szkoły podstawowej. Brak oświadczenia woli przyjęcia dziecka do szkoły oznacza rezygnację z zapewnionego miejsca w danej placówce.
Huncwoci Książnicy
- 3
7 kwietnia uczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach pt. "Huncwoci Książnicy". Zwiedzali zakamarki biblioteki. Świetnie się przy tym bawili.
Lekcja przyrody w Parku Krajobrazowym Puszcza Bukowa
- 7
Klasa 5b spędziła niezapomniany dzień w Parku Krajobrazowym Puszcza Bukowa. Uczniowie mieli okazję poznawać leśne środowisko, obserwując rośliny i zwierzęta, a nawet dostrzegli małą myszkę. Jezioro Szmaragdowe zachwyciło wszystkich nie tylko swoim intensywnym kolorem, ale także fascynującą historią. Na polanie dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, a później piekły kiełbaski przy ognisku. Dzień zakończyli poszukiwaniem śladów zwierząt. To była przygoda, która na długo pozostanie w ich pamięci.
Życie i twórczość H. Ch. Andersena
- 12
W dniach od 1 do 4 kwietnia, w klasach drugich i trzecich odbyły się lekcje biblioteczne nt. "życia i twórczości H. CH. Andersena".
Wyniki konkursu pt. "Apetyt na zdrowie"
W tygodniu interdyscyplinarnym odbył się konkurs z przyrody pt. ,,Apetyt na zdrowie” dla uczniów klas czwartych.
Wyniki w/w konkursu:
I miejsce: Kaśnicki Hubert
II miejsce: Charuk Aleksander
wyróżnienie:
Osowski Jan
Hodyra Malwina
Sławiński Jan
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia w murach naszej szkoły otwieraliśmy nasze serca i umysły na niezwykłą podróż- podróż do świata, który dla wielu z nas jest tajemnicą, a dla innych codzienną rzeczywistością. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dzień, w którym kolory stają się symbolem naszej solidarności, zrozumienia i wsparcia dla osób ze spectrum autyzmu. To dzień, który przypomina nam, że różnorodność jest naszą siłą, a empatia kluczem do budowania lepszego świata.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i otwarte serca! Pamiętajmy, że każdy z nas jest wyjątkowy, a różnorodność wzbogaca naszą społeczność.
Pierwsza pomoc
- 1
W dniu 26 marca klasa 2b miała kolejne zajęcia z pierwszej pomocy oraz pogadankę edukacyjną na temat: „Zdrowego odżywiania się i higieny osobistej.” Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się , jak należy się odżywiać aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu i codzienne spożywanie owoców i warzyw.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.Serdecznie dziękujemy pani Kasi za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.
Warsztaty mydlarskie
- 8
25 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty mydlarskie. Dzieci miały okazję poznać historię mydła, samodzielnie wykonać dwa pachnące mydełka oraz spróbować prania na tarze.
Dziękujemy za ciekawie spędzony czas.
Poszukiwanie - WIOSNY
- 3
W środę 19 marca klasa 2B była w Książnicy Pomorskiej na warsztatach pt. "Poszukiwanie- WIOSNY". Zajęcia były bardzo aktywne i twórcze na terenie placówki. Współpracując w grupach , uczniowie mogli min. samodzielnie odkryć zwiastuny wiosny – kwiaty, pąki drzew, zielenienie trawy, pojawienie się ptaków i zwierząt. Mimo wielu atrakcji, najbardziej oczekiwaną częścią dnia było odnalezienie wiosny.
Z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim
- 5
W dniu 26 marca 2025 uczniowie naszej szkoły zapoznali się z funkcjonowaniem samorządu województwa, strukturą administracyjną oraz rolą Urzędu Marszałkowskiego w zarządzaniu regionem.
Pracownik urzędu wyjaśnił, jakie zadania realizuje marszałek, sejmik wojewódzki, zarząd województwa. Uczniowie zobaczyli sale obrad sejmiku, gabinet marszałka oraz inne ważne pomieszczenia, poznając przy tym historię budynku.
Lekcja w Urzędzie Marszałkowskim pozwoliła połączyć wiedzę teoretyczną z praktycznym poznaniem instytucji samorządowych. Wyjście było również doskonałą okazją do rozwijania świadomości obywatelskiej.
Pierwszy wiosenny rajd naszej szkoły – Leśna Sobota po Puszczy Wkrzańskiej
W pierwszych dniach wiosny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 1082 Leśnej Sobocie po Puszczy Wkrzańskiej. Był to nasz pierwszy wiosenny rajd, który dostarczył wielu wrażeń i radości ze wspólnej wędrówki. Trasa prowadziła malowniczym szlakiem czerwonym przez Bartoszewo i Żółtew, a meta znajdowała się przy dębach TATA i MAMA. Podczas wędrówki mieliśmy okazję podziwiać piękne konie w stadninie, co było dodatkową atrakcją. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną przez Leśniczówkę Owczary, kończąc rajd w okolicach pętli Głębokie. Wędrówka była doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, poznania uroków Puszczy Wkrzańskiej oraz zdobycia wpisów do książeczek OTP i TP. Rajd był również doskonałym zwieńczeniem Tygodnia Matematyczno-Przyrodniczego, łącząc naukę z aktywnością na łonie natury. Wszyscy uczestnicy wykazali się świetną kondycją i dobrym humorem.
Dziękujemy wszystkim za wspólną przygodę i do zobaczenia na następnych trasach!
Pierwszy dzień wiosny
Pierwszy dzień wiosny: słoneczny i radosny. Grupy przedszkolne przywitały nową porę roku barwnym korowodem z piosenką i okrzykiem na ustach.
Tydzień interdyscyplinarny
- 18
W dniach od 17.03 - 22.03, w naszej szkole odbyły się dni matematyczno – przyrodnicze, podczas których uczniowie mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania naukami ścisłymi i przyrodniczymi poprzez różnorodne aktywności. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami logicznymi, łamigłówkami rozwijając umiejętności analitycznego myślenia. Młodzi naukowcy obserwowali preparaty biologiczne, poznając budowę komórek, tkanek. Uczestniczyli w doświadczeniach chemicznych i fizycznych, co pozwoliło lepiej zrozumieć świat przyrody. Dzięki prezentacjom, quizom i interaktywnym mapom uczestnicy „zwiedzili” różne regiony Polski. 20 marca uczniowie klas 2-8 wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR.
Tydzień Interdyscyplinarny cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy aktywnie brali udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach. Na zakończenie tygodnia odbył się rajd turystyczny do Puszczy Wkrzańskiej, łącząc naukę z aktywnością fizyczną na łonie natury.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
W ramach uczestnictwa w Programie nasza szkoła ma zawartą umowę z dostawcą/dostawcami dostarczającymi owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 2 razy w tygodniu, przez 7-12 tygodni, łącznie:
25 porcji świeżych owoców i warzyw oraz soki owocowe,
20 porcji mleka i produktów mlecznych.
Do dzieci w ww. semestrze w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, jogurty i kefiry naturalne.
Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.
Wszelkie informacje dotyczące Programu są dostępne na stronie internetowej dedykowanej Programowi: https://www.programdlaszkol.org/.
Jednocześnie wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu w szkole prosimy zgłaszać w pierwszej kolejności do właściwego Oddziału Terenowego KOWR https://www.programdlaszkol.org/kontakt/punkty-terenowe lub na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl.
Archiwum Aktualności