PONIEDZIAŁKI 15:00 – 18:00
WTORKI 16:00 – 20:00
ŚROD 09.11.br. 16:00 - 20:00
16.11.br. 15:30 – 18:30
02.11.br., 23.11.br.,30.11.br nieczynny
CZWARTKI 16:00 – 20:00
PIĄTKI 15:30 – 18:30
SOBOTY nieczynny
NIEDZIELE nieczynny
PONIEDZIAŁKI 15:00 – 18:00
WTORKI 16:00 – 20:00
ŚROD 09.11.br. 16:00 - 20:00
16.11.br. 15:30 – 18:30
02.11.br., 23.11.br.,30.11.br nieczynny
CZWARTKI 16:00 – 20:00
PIĄTKI 15:30 – 18:30
SOBOTY nieczynny
NIEDZIELE nieczynny
Dnia 27.10.2022 w naszej szkole odbył się konkurs na,, najciekawsze doświadczenie przyrodnicze". Pod okiem Pani Justyny Gaweł uczniowie prezentowali swoje pomysły. Nagrody dla naszych uczestników ufundowała Rada Rodziców, za co bardzo dziękujemy. Konkurs wygrały następujące uczennice:
I miejsce- Julia Charuk KL. 6a,
II miejsce- Magdalena Żądło kl. 7b
III miejsce- Marita Wudkiewicz kl. 7b
Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję pomysłowosci i wytrwałości w prezetacji ciekawego eksperymentu oraz zachęcam do udziału w innych konkursach przyrodniczych.
Justyna Gaweł
Klasa 1a oraz grupa przedszkolna 0a wraz z uczniami ze świetlicy szkolnej biorą udział w europejskim projekcie wymiany ozdób choinkowych organizowanym przez Europe Direct Szczecin.
Dzieci przygotowały ozdoby choinkowe, które zostaną wysłane do różnych państw w Europie, a nasza szkoła otrzyma paczki z ozdobami od placówek zagranicznych. Projekt służy poznaniu tradycji bożonarodzeniowych , zwyczajów i obchodów świąt w różnych państwach.
Koordynatorem projektu w naszej szkole jest mgr Angelika Cimoch.
„Pamiętamy o tych, którzy odeszli”
Jak co roku, tak i w tym ruszyliśmy na pobliski cmentarz w celu uprzątnięcia grobów.
Swoją pamięcią i opieką objęliśmy również mogliłę Westerplatczyka znajdującą się na golęcińskim cmentarzu.
Mali i duzi wolontariusze pracowali z uśmiechem na twarzy, zapalali znicze oraz otrzymali „kromkę” informacji historycznych.
Serdecznie dziękuję za liczny odzew, włożony wkład pracy i wytrwałość naszym uczniom 😊.
opiekun wolontariatu: Joanna Rokicka
Dnia 21.10.2022 r. uczniowie, wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w „Akcji Żonkil dla Hospicjum”.
Mali i duzi przygotowali dla podopiecznych dekoracje oraz drobne dekoracje jesienne. Wysłuchali prelekcji o pracy wolontariuszy oraz życiu w chorobie, a także obejrzeli krótki film, których autorem byli sami podopieczni zaprzyjaźnionego Hospicjum św. Jana Ewangelisty.
Na koniec łyk ciepłej herbaty i drobna słodka przekąska oraz wyczekane sadzenie cebulek żonkili.
Wszystkim , którzy brali udział w akcji, a w szczególności uczniom z klasy 1B, 8A, 8B i 8C serdecznie dziękuję za włożone serce. Rodzicom natomiast za pomoc w organizacji i opiekę nad najmłodszymi pociechami 😊.
opiekun wolontariatu: Joanna Rokicka
15 października to Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W naszej szkole obchodziliśmy go w dniach 11.10-19.10. Z tej okazji w klasach 0-3 gościła pani Karolina Kalinowska ze swoim psem przewodnikiem. O swojej codzienności opowiadał również uczeń klasy 3b Bartosz Chmielewski, który odwiedził młodsze klasy.
Emilia Cichocka.
Dnia 4 października uczniowie klasy 2b I 3b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprzątanie dla Polski.
Posprzątany został teren wokół szkoły, pobliski las i zarośla wzdłuż drogi. Uczniowie zebrali kilkanaście worków śmieci, które następnie zostały odebrane i przewiezione do utylizacji.
Emilia Cichocka
W dniu 13.10. uczniowie klasy 1a i 1b zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 im. Danuty Szyksznian. W uroczystym ślubowaniu uczniom toważyszyli rodzice, delegacja nauczycieli i uczniów. Klasa 3a i 3b przygotowała część artystyczną a uczniowie klasy 2 wręczyli symboliczne upominki. Po części oficjalnej przeniesiono się na poczęstunek zoorganizowany przez rodziców klas pierwszych.
W dniu 13.10 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji dnia edukacji narodowej. Część artystyczną pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowały przedszkolaki :)
Pani dyrektor złożyła serdeczne życzenia i podziękowania nauczycielom z okazji ich święta.
Uczniowie 1a aktywnie rozpoczęli naukę w naszej szkole. Odwiedzili Dom Kultury w Skolwinie, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne. Nie zabrakło również atrakcji w klasie: zajęcia plastyczno- sensoryczne z masą solną na powitanie jesieni, dzień chłopaka, dzień jabłka i smakowity poczęstunek z przyniesionych przez dzieci smakołyków a także noc kinowa :)
23.09. klasę 3b odwiedziła pani dietetyk. W spotkaniu wzięli udział również chętni rodzice. Pani dietetyk omówiła zasady zdrowego odżywiania a także zagrożenia dotyczące otyłości i choroby, które są jej następstwem. Każdy uczestnik spotkania dostał drobny upominek , m.in. zaproszenie na bezpłatną wizytę u dietetyka.
Emilia Cichocka
16.09. Klasa 3b wzięła udział w warsztatach zorganizowanych ,, U piekarzy". Tematem zajęć był proces pieczenia chleba. Po omówieniu zasad dzieci przystąpiły do samodzielnego wyrabiania ciasta. W czasie, gdy chleby się piekły, uczestnicy warsztatów otrzymali dodatkową niespodziankę w postaci babeczki do samodzielnej dekoracji.
Emilia Cichocka
We wrześniu w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były to demokratyczne wybory, w których społeczność uczniowska mogła wybrać spośród 5 kandydatów przewodniczącego, zastępcę, sekretarza i skarbnika – czyli Radę SU.
Wybory miały kilka etapów:
Etap I: Na pierwszej godzinie wychowawczej w bieżącym roku szkolnym każda klasa wybrała swoich przedstawicieli: gospodarza, zastępcę oraz skarbnika.
Etap II: Wybrani przedstawiciele z poszczególnych klas uczestniczyli
w zebraniu trójek klasowych, które odbyło się 13 września 2022r. pod przewodnictwem pani Joanny Sergiej oraz Agnieszki Grześkowiak. Na tym zebraniu każdy uczeń oddał głos na wybranego przez siebie kandydata. Najwięcej głosów zebrali: Oliwia Barańska z klasy 4b, Wiktoria Gezella z klasy 8b, Leon Młyński z klasy 7b, Leon Gwizdała z klasy 6a, Oliwier Wiśniewski z klasy 7a.
Etap III: Głównym elementem tego etapu był apel wyborczy, który odbył się 27 września 2022r. Kandydaci do Rady Samorządu Uczniowskiego przedstawili na nim swoje programy wyborcze i zachęcili do głosowania. Komisja wyborcza przedstawiła nam zasady głosowania, aby nie było wątpliwości jak zagłosować. Od tego momentu oficjalnie zaczęła się kampania wyborcza, która trwała cały tydzień. W tym czasie w całej szkole trwała walka o głosy, na każdym kroku można było zobaczyć plakaty wyborcze i z każdej strony dało się słyszeć rozmowy dotyczące wyniku wyborów.
Etap IV: Ostatnim etapem wyborów było głosowanie uczniów klas IV – VIII. Odbyło się ono od 27 września do 2 października 2022r. Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania i zaznaczył „X” przy nazwisku osoby, na którą oddaje swój głos. Członkowie komisji wyborczej: Lena Prus, Laura Frankowska czuwały nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Po zliczeniu wszystkich głosów ogłoszono w klasach wyniki: przewodniczącym została Wiktoria Gezella, zastępcą Leon Młyński, natomiast skarbnikiem Oliwier Wiśniewski. Oliwia Barańska oraz Leon Gwizdała będą wspierali działania SU w tzw. Małej Radzie Samorządu.
Opiekunkami Samorządu Uczniowskiego zostały panie Joanna Sergiej, Agnieszka Grześkowiak.
Gratulujemy!
Joanna Sergiej
Agnieszka Grześkowiak
Klasy drugie zakończyły małe projekty i eksperymenty. Ekostwór z materiałów up recycling owych i hodowla kryształów soli.
30 września klasy 1-3 obchodziły Dzień Kapcia. W ten sposób przypominamy, że od października na terenie szkoły zmieniamy obuwie.
W roku szkolnym 2021/2022, w okresie od 15 listopada 2021r. do 24 czerwca 2022r., uczniowie naszej szkoły byli objęci wsparciem psychologiczno-pedagogicznym w ramach projektu „POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem Projektu było udzielenie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego o charakterze doraźnej pomocy w sytuacji zdrowotnej spowodowanej pandemią COVID-19. W Projekcie tym wzięło udział 181 uczniów z klas 1 - 8, którzy uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach, wśród których były:
Łącznie w ramach Projektu zrealizowliśmy 816 godzin wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.
Koordynator Projektu Małgorzata Juszkiewicz
28.09. w naszej szkole odbyły się warsztaty tworzenia faktur w których uczestniczyły klasy 2a, 3a i 3b.
Uczniowie poznali metody wykonywania obrazów z fakturami do czytania dotykiem.
Podczas spotkania pan Krzysztof prezentował obrazy dla niewidomych przybliżając uczniom ich świat.
Zajęcia były żródłem inspiracji do stworzenia własnych prac przy użyciu materiałów z recyklingu.
Emilia Cichocka
Dnia 15.09 w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. "Tajemnice Pszczół". W warsztatach uczestniczyły: klasa 4a, 4b, 5a, 5b oraz 6a. Uczniowie poznali ciekawostki związane z życiem pszczół. Uczniowie zdobyli cenne informacje na temat różnych miodów i pyłku pszczelego, posłuchali o właściwościach leczniczych miodów. Wiedza zdobyta podczas warsztatów pozwoli naszym uczniom w sposób naturalny walczyć z przeziębieniem.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
W ramach uczestnictwa w Programie nasza szkoła ma zawartą umowę z dostawcą/dostawcami dostarczającymi owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 2 razy w tygodniu, przez 7-12 tygodni, łącznie:
25 porcji świeżych owoców i warzyw oraz soki owocowe,
20 porcji mleka i produktów mlecznych.
Do dzieci w ww. semestrze w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, jogurty i kefiry naturalne.
Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.
Wszelkie informacje dotyczące Programu są dostępne na stronie internetowej dedykowanej Programowi: https://www.programdlaszkol.org/.
Jednocześnie wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu w szkole prosimy zgłaszać w pierwszej kolejności do właściwego Oddziału Terenowego KOWR https://www.programdlaszkol.org/kontakt/punkty-terenowe lub na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl.
Powered by aSc EduPage