Twórcze ferie
Podziękowania
Wyniki XI Edycji Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego "Pod skrzydłami Dobrego Anioła"
Szanowni Państwo z przyjemnością ogłaszamy wyniki XI Edycji Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego "Pod skrzydłami Dobrego Anioła". Otrzymaliśmy 120 aniołów z 12 placówek z naszego regionu. Były przepiękne! Serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom. Wyniki widnieją w załączniku. Zapraszamy do fotorelacji. Z opiekunami laureatów skontaktujemy się w celu odbioru nagród. Wyniki_XI_Edycji_Konkursu.doc Organizatorzy: Izabela Dolinna, Joanna Rokicka, Anna Alsing
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ORGANIZOWANEGO PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NUMER 14 W SZCZECINIE
W tegorocznej edycji konkursu przysłano łącznie 120 kartek bożonarodzeniowych. Każda wyróżniała się czymś innym. Jedne zachwycały pomysłowością, inne estetyka wykonania, jeszcze inne użytym materiałem.
Komisja w składzie:
P. Dorota Karandyszowska - nauczyciel plastyki i muzyki
P. Ryszarda Dubik- wychowawca świetlicy
P. Monika Trzeciak - vicedyrektor
Oraz p. Angelika Cimoch- nauczyciel wczesnoszkolny (koordynator konkursu) wyróżnili aż 15 prac:
1 Miejsce zajmują Sara i Kacper Kowalscy ze szkoły podstawowej „Popatrz Szerzej” w Komornikach
2 Miejsce Alan Wojciechowski ze szkoły podstawowej „Popatrz Szerzej” w Komornikach
3 Miejsce Zuzanna Dzięcioł z zespołu szkolno-przedszkolnego w Cedyni
Osoby wyróżnione:
1. Filip Friedrich z zespołu szkolno-przedszkolnego w Cedyni
2. Szymon Zielenkiewicz zespołu szkolno-przedszkolnego w Cedyni
3. Lena Czerniak z zespołu szkolno-przedszkolnego ze szkoły podstawowej im. Bohaterów Armii Wojska
4. Alexander Bocian Szkoła Podstawowa „Popatrz Szerzej” w Komornikach
5. Czesław Krajewski ze szkoły podstawowej językowej „butterfly”
6. Maja Włoka z ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia w Szczecinie
7. Stanisław Pianka- Stosiek ze szkoły podstawowej nr 2 im. Artura Gadzińskiego w Zdzieszowicach
8. Nikola Szal ze szkoły podstawowej nr 7 w Rudzie Śląskiej
9. Paulina Mikielska ze szkoły podstawowej im. Jana Brzechwy w Borkowicach
10. Karina Podgórska z ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia w Szczecinie
11. Natan Zimorodzki z językowej szkoły podstawowej „butterfly” w Toruniu
Logopeda Angelika Cimoch
Życzenia
Program profilaktyczny
Wizyta w Urzędzie Miasta
- 3
Dnia 12 grudnia br. Urząd Miasta Szczecin otworzył swoje gościnne progi dla uczniów klasy 7a i 7b ze Szkoły Podstawowej nr 14. To była wyjątkowa wycieczka; zobaczyliśmy miejsca, które nie są dostępne dla każdego szczecinianina.
Zwiedzanie gmachu magistratu zaczęliśmy od Sali Ślubów z pięknym, stylowym wnętrzem. Kolejnym miejscem była sala obrad Rady Miasta, gdzie podejmowane są ważne dla miasta decyzje i poddawane głosowaniu uchwały. Uczniowie mogli zabrać głos na forum, zagłosować w podanej przez kolegę sprawie. Następnie zwiedziliśmy bibliotekę, która jest miejscem podejmowania przez prezydenta Szczecina ważnych gości.
Naszym przewodnikiem po gmachu była przewodnicząca Rady Miasta Szczecin Pani Renata Łażewska, której serdecznie dziękujemy za bardzo interesującą i pouczającą wycieczkę.
Konkurs na kartkę bożonarodzeniową
Konkurs - "Pod skrzydłami Dobrego Anioła"
Szkoła Podstawowa nr 14 w Szczecinie serdecznie zaprasza dzieci z klas 0-3 do udziału w Rodzinnym Wojewódzkim Konkursie Artystycznym "Pod skrzydłami Dobrego Anioła".
Zadanie konkursowe polega na stworzeniu przestrzennej postaci Anioła do wysokości 60 cm. Na prace czekamy do 11 grudnia 2024 roku.
Wszystkie szczegóły w załączniku - zapraszamy serdecznie do zapoznania się i udziału.
aniol_konkurs_regulamin_2024.odt
Organizatorzy: Izabela Dolinna, Joanna Rokicka, Anna Alsing, Renata Dwulit-Andrut.
Iskierka Radości
Środki pieniężne można wpłacić na konto nr 85 1240 3826 1111 0010 7742 0575 z którego zostaną przekazane dzieciom z Publicznej Szkoły w Nowym Świętowie.
Święto Pluszowego Misia
- 5
25.11 w grupach 0a i 0b obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Zaczęliśmy od wizyty w bibliotece szkolnej, gdzie przenieśliśmy się do krainy Misiolandii. Poznaliśmy historię misia oraz wykonaliśmy pracę plastyczną. Tego dnia nie zabrakło rownież gier i zabaw.
Dzień postaci z bajek
- 55
Wieczornica 2024
- 48
Dzień życzliwości
21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości.Oto prace naszych uczniów.
I część warsztatów ceramicznych w klasie 2b
- 5
W tym tygodniu w klasie IIB odbyły się niezwykle ciekawe zajęcia. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Pani Katarzyna prowadząca warsztaty opowiedziała nam ciekawe rzeczy na temat obróbki i wypalania gliny. Następnie zamieniliśmy się w prawdziwych artystów. Z bezkształtnych kawałków gliny powstały prawdziwe arcydzieła – ozdoby świąteczne na choinkę min. przepiękne Mikołaje, choinki, renifery …..
Mieliśmy możliwość upewnić się, że lepienie z gliny to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Praca z gliną rozwija zdolności manualne i poprawia koordynację ruchową, uczy cierpliwości, planowania i rozwija wyobraźnię oraz kreatywność. Dostarcza wielu pozytywnych emocji i może być początkiem nowej pasji.
Wychowawca- Beata Wawrynowicz
Przedstawienie w Domu Kultury "Skolwin"
- 5
13 listopada grupa Krasnale i 0a pojechały do Domu Kultury „Skolwin” na przedstawienie K. Gajewskiego pt. „Smok”. Wszyscy świetnie się bawili.
Wyniki konkursu "Jesienny parasol"
Komisja w składzie: Beata Wawrynowicz, Renata Dwulit - Andrut, Joanna Rokicka dnia 5 listopada 2024 roku wyłoniła zwycięzców konkursu "Jesienny Parasol":
Klasa 1a:
Natalia Biedroń - I miejsce
Maria Rudnik - II miejsce
Klasa 1b:
Hanna Arnak - I miejsce
Gabriel Gładek - II miejsce
Piotr Miłoszewski - II miejsce
Kacper Langner - III miejsce
Klasa 2a:
Wiktoria Sędrowska - II miejsce
Klasa 2b:
Kinga Skrzypa - III miejsce
Klasa 3a:
Kacper Gmitrzuk - I miejsce
Stanisław Florek - II miejsce
Udział klasy 2b w warsztatach z pierwszej pomocy
- 4
Warsztaty trwały 2,5 godz. Prowadzone przez ratowników WOPR zakończone CERTYFIKATEM na Uniwersytecie Szczecińskim.
Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.
Podczas zajęć uczniowie mogli poczuć się jak ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowali i ćwiczyli czynności ratownicze w czasie zasłabnięć. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji krążeniowo oddechowej wykonany na fantomach. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.Wychowawca Beata Wawrynowicz
Międzynarodowy projekt wymiany ozdób choinkowych
- 2
Klasa 3a wraz z wychowawczynią p. Angeliką Cimoch oraz nauczycielką j.angielskiego p. Anią Alsing biorą udział w międzynarodowym projekcie wymiany ozdób choinkowych. Celem projektu jest wysłanie do krajów partnerskich ozdób choinkowych wykonanych przez dzieci wraz z opisem tradycji i zwyczajów związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia w naszym kraju. Przez ostatnie dni klasa przygotowywała ozdoby oraz tworzyła pakiety prezentacji stworzone przez nauczycielki.
Paczki za moment powędrują w świat, a my będziemy oczekiwać paczek od szkół, z którymi tworzymy wymianę.
Taka współpraca to niezwykła lekcja geografii, odbieramy paczki, dowiadujemy się jakie panują zwyczaje u naszych europejskich sąsiadów. Finałem projektu będzie choinką, która w całości będzie ubrana otrzymanymi ozdobami.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
W ramach uczestnictwa w Programie nasza szkoła ma zawartą umowę z dostawcą/dostawcami dostarczającymi owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 2 razy w tygodniu, przez 7-12 tygodni, łącznie:
25 porcji świeżych owoców i warzyw oraz soki owocowe,
20 porcji mleka i produktów mlecznych.
Do dzieci w ww. semestrze w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, jogurty i kefiry naturalne.
Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.
Wszelkie informacje dotyczące Programu są dostępne na stronie internetowej dedykowanej Programowi: https://www.programdlaszkol.org/.
Jednocześnie wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu w szkole prosimy zgłaszać w pierwszej kolejności do właściwego Oddziału Terenowego KOWR https://www.programdlaszkol.org/kontakt/punkty-terenowe lub na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl.
Archiwum Aktualności